W tym krótkim poradniku poznasz podstawowe rodzaje piłek i ich zastosowanie. Jaka jest najlepsza piłka do żonglowania? Czy ta która dobrze leży w dłoni, czy ta która po upadku nie ucieka pod szafę?
Bardzo przydatna sztuczka ułatwiająca codzienny trening. Jak podnieść maczugę z ziemi nie schylając się po nią? Otóż to. Do treningu połóż maczugę głową na zewnątrz.
Wystrzał na wiwat. Niezależnie od okazji ta sztuczka zawsze wygląda efektownie. Po wykręceniu i wejściu do pozycji jak pokazano na filmie, jedna dłoń dynamicznie popycha maczugę a druga ją przechwytuje.
A teraz coś dla leniuchów. Ach to taki żart. Ta sztuczka po prostu ma nazwę leniwy obrót. Maczugę połóż na dwóch palcach w taki sposób aby jej głowa przeważała. Dłoń na której została położona maczuga szybko podąża do góry zataczając okrąg.
Bardzo efektowna sztuczka polegająca na wystrzeleniu maczugi z pod ręki. Po skrzyżowaniu rąk tak jak to pokazano na filmie jeden nadgarstek dynamicznie popycha maczugę a drugi ją przechwytuje.
Toczenie po szyi, to prosty element żonglerki kontaktowej. Złap maczugę za sam koniec główki i pamiętaj aby pochylić się do przodu podczas przerzucana. Kilka prób i już to umiesz.
Toczenie po ciele a właściwie po brzuchu, to element żonglerki kontaktowej. Zwróć uwagę na odchylenie ciała i prędkość jaka została przekazana maczuga. Im bardziej się odchylisz i pewniej ją przerzucisz tym większa szansa na osiągnięcie sukcesu.
Toczenie po klatce piersiowej, to element żonglerki kontaktowej. Zwróć uwagę na odchylenie ciała i prędkość jaka została przekazana maczudze. Połączenie tych dwóch elementów pozwoli osiągnąć pożądany efekt.
Rzut w płaszczyźnie poziomej wygląda efektownie i wcale nie jest taki trudny. Na początek jednak stań w miejscu gdzie nic i nikogo nie uszkodzisz. Już po kilku razach powinno Ci wyjść.
Żonglowanie trzema piłeczkami dla większości ludzi jest zbyt skomplikowane, aby je zrozumieć. Jednak to nic w porównaniu z notacją siteswap - żonglerskiego odpowiednika nut....
Jest taka rodzina trików, w której wymyśla się wariacje łatwiej niż w innych przypadkach. Mówimy o kolumnach czyli o wzorach żonglerskich, gdzie piłki podrzuca...
Poprzedni odcinek:
http://kuglarstwo.pl/triki-na-3-pilki-petle-i-osemki/
W ekwilibrystyce każda dziedzina ma swoje sztuczki, triki i ewolucje. Żonglerka posiada wzory, czyli takie sztuczki, które są zapętlone i wyglądają, jakby musiały...
Naturalnym krokiem po wprawnym opanowaniu yoya i fake'a, czyli sztuczek z tej lekcji:
http://kuglarstwo.pl/triki-na-3-pilki-srednio-zaawansowane/
...Jest próba "mieszania" pomiędzy żonglowanymi piłkami. Chodzi o takie triki, jak pętle...
Sztuczek na 3 piłki jest bez liku. Przy twórczym podejściu do żonglerki nigdy się nam nie skończą. W tej serii artykułów znajdziesz popularne sztuczki...
Jakiś czas temu w różnych źródłach pojawiać zaczęły się informacje o tym, że „żonglowanie rozwija mózg” i natychmiast zaczęto zalecać żonglerkę: powolnym (by myśleli...
Dzisiaj aż cztery filmiki w Audycie, bo dawno się nie widzieliśmy.
Zaczniemy od Bruno Delgado, który płynnie łączy żonglerkę i balans na przedramionach....