Już na początku przygody z diabolo warto zapoznać się z pętlami, ich rodzajami i możliwościami. Z początku wygląda to dość niepozornie ale gwarantuje że ta wiedza znacznie ułatwia późniejszą naukę i trudniejsze tricki.
Ćwiczenia wyglądają następująco.
Prawa pętla: Podczas gdy diabolo jest rozpędzone na sznurku okrążamy diabolo kijkiem ze sznurkiem, trzymanym w prawej dłoni, od wewnątrz. Zdejmujemy pętle ruchem odwrotnym.
Lewa pętla: Podczas gdy diabolo jest rozpędzone na sznurku okrążamy diabolo kijkiem ze sznurkiem, trzymanym w lewej dłoni, od wewnątrz. Zdejmujemy pętle ruchem odwrotnym.
Lewa pętla prawą ręką: Podczas gdy diabolo jest rozpędzone na sznurku okrążamy diabolo kijkiem ze sznurkiem, trzymanym w prawej dłoni, od zewnątrz. Zdejmujemy pętle lewą ręką od wewnątrz.
Prawa pętla lewą ręką: Podczas gdy diabolo jest rozpędzone na sznurku okrążamy diabolo kijkiem ze sznurkiem, trzymanym w lewej dłoni, od zewnątrz. Zdejmujemy pętle prawą ręką od wewnątrz.
Warto zwrócić uwagę na próby zdjęcia pętli której nie ma (upuszczenie diabola), zakładanie podwójnych pętli (ryzyko wcięcia sznurka), czy zdjęcia nie tej pętli którą się założyło (powstanie supła analogicznego do supła po podstawowym sun’ie).
Z początku naturalnie staramy się okrążyć diabolo kijkiem, czyli naszą ręką. Gdy to już się uda opanować warto starać się rozbujać diabolo na sznurku tak by to ono okrążało kijek. Podobnie jak dzieje się w przypadku sztuczek jak sun (słońce) czy trapez.